Czytanie ożywia naszą pamięć, zachęca do wyrzutów sumienia i pozwala nam łagodnie patrzeć na siebie, gdy patrzymy na nasze dzieci. Przypomina nam, że nasze emocje nie są wyjątkowe. Większość ludzi popełnia błędy, płacze, trzyma się swoich opinii, przeżywa trudne chwile, przeżywa retrospekcje, a czasem to wystarcza. Rodzaj tej książki pt. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro (https://www.taniaksiazka.pl/czula-przewodniczka-kobieca-droga-do-siebie-natalia-de-barbaro-p-1487545.html) to wspaniała podróż samoobserwacji i emocjonalnego ja.

Jakie są zadania?

Ta książka nauczy, że bardzo ważne jest dbanie o swoje:

  • potrzeby,
  • odpoczynek,
  • samopoczucie.

Pomyślmy nie tylko o emocjach, takich jak niewypowiedziana złość i smutek, ale także o zrelaksowanych emocjach. Czuła przewodniczka czuje się całkowicie kochany i może być całkowicie kochany. Łagodne przewodniki w naszych sercach pokazują nam wszystko na świecie i pomagają nam, ponieważ jest to naturalnie kochające miejsce. Napisała też, że scenariusz życia człowieka zależy od tego, czy twierdzi, że wszechświat jest dla niego łaskawy.

Jakie są rodzaje kobiet według tej książki?

Spotkamy trzy typy kobiet, wśród których należy wymienić: potulną, królową Śniegu, Męczennicę. Te trzy bohaterki wciąż żyją w sercach każdej z nas. Rozpoznamy u siebie takie zachowania, jak zgadzanie się na zrobienie czegoś złego dla siebie, unikanie niepotrzebnych konfliktów, unikanie dyskusji czy zadowolenie kogoś jest błędem. Ta sytuacja powoli się zmienia, ale wciąż wymaga się od dziewczynek, aby siedziały cicho i były grzeczne.

Dlaczego warto się z tym zapoznać?

Natalia de Barbaro za pomocą książki pt. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” wprowadza nas w swój świat. Jej świat jest pełen anomalii, pragnień i ograniczeń. Ta książka jest zdecydowanie pozwala na nawiązanie kontaktu z samym sobą, ale mogą być bardziej imponujące książki na ten temat. Humorystyczny ton jest na tyle bogaty, że ludzie czują się blisko autora, ale w niektórych miejscach te anegdoty przypominają bardziej strumień świadomości niż konkretną historię, która nie ma sensu. Ta książka przyniesie nam wielkie oświecenie. Jeśli chodzi o zmiany, ta książka to dobra lektura. Łatwo to przeczytać, prawda? Koncepcja trzech typów kobiet może być dobra. Jednak, gdy autor wypowiada swoje myśli, często nie jest łatwo zrozumieć. Ta książka jest całkiem dobra, jeżeli zależy nam na tym, aby poprawić swoje samopoczucie.